Apie 2020-aisiais numatomus pokyčius – reikalavimą taikyti BIM – forumas naujausiame žurnalo „Statyba. Architektūra“ numeryje

Planuojama, kad nuo 2020 m. liepos 1 d. BIM metodus bus privaloma taikyti įgyvendinant visus sudėtingus ir didelės vertės viešojo sektoriaus projektus. Ar šiems pokyčiams yra pasirengę projektuotojai ir statybų sektorius apskritai?

Žurnalas „Statyba. Architektūra“ pabandė pasidomėti šiuo klausimu giliau, pakviesdami su statybos pramone susijusius ekspertus išsakyti savo nuomones. Straipsnyje „Ar laukiamas BIM atėjimas į viešąjį sektorių“ savo mintimis apie BIM dalijasi LAR pirmininkė Daiva Veličkaitė, LSA prezidentas ir VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius Dalius Gedvilas, architektas Marius Žygaitis, programinę įrangą statybos sektoriui kuriančios ir diegiančios UAB „AGA CAD“ direktorius Donatas Aksomitas.

Išrinkome kelias citatas, atspindinčias kiekvieno forumo dalyvio poziciją dėl BIM:

  • Lietuvos statybininkų asociacijos prezidentas ir VšĮ „Skaitmeninė statyba“ direktorius Dalius Gedvilas:
    „Tarp Lietuvos statybos sektoriaus lyderių nerasime nė vienos įmonės, kuri dirbdama netaikytų šios metodologijos. (…) Didelė statybose dirbančių žmonių dalis jau šiandien taiko BIM, ir 2020 m. tikrai nėra per anksti.“
  • architektas Marius Žygaitis:
    „Kalbant apie BIM, reikia atkreipti dėmesį, kuri pusė labiausiai suinteresuota projekto kokybe. (…) Dažniausiai tai užsakovai. Normalu norėti profesionalumo, greitumo ir ekonomiškumo čia ir dabar. BIM tai gali duoti.“
  • Lietuvos architektų rūmų pirmininkė Daiva Veličkaitė:
    „Tikime, kad ateityje informacinės technologijos bus naudojamos vis plačiau, tačiau šis procesas turi vykti nuosekliai, (…) o ne įvedant privalomumą be pagrindo.“
  • UAB „AGA CAD“ direktorius Donatas Aksomitas:
    „BIM reikalavimas (…) kyla iš ekonominės naudos poreikio. Bet kuris (…) užsakovas turi teisę reikalauti kokybiško projekto. (…) Šiuolaikinėje kompiuterinėje grafikoje nėra jokių apribojimų architektūrinei laisvei: technologijos leidžia naudotis tipiniais elementais ir sykiu kurti naujus nestandartinius 3D objektus. Tereikia mokėti gerai naudotis savo darbo įrankiais.“

Visą straipsnį „Ar laukiamas BIM atėjimas į viešąjį sektorių“ galite rasti SA.lt portale arba žurnalo „Statyba. Architektūra“ 2019 m. sausio mėn. numeryje (12-15 psl.). Gero skaitymo!

Share Button

Leave a Reply