Architekto Algirdo Kaušpėdo įžvalgos apie BIM

algirdas-kauspedasKaip jau tapo įprasta, šiame tinklaraštyje dalinamės ne tik unikaliais straipsniais apie BIM, bet ir vertais dėmesio tekstais, kuriuos pastebime kituose interneto puslapiuose. Šį kartą norime atkreipti dėmesį į sudominusį straipsnį, kuris šį mėnesį paskelbtas portale statybosobjektai.lt (beje, šis tekstas yra paskelbtas ir naujausiame žurnalo „Skaitmeninė statyba“ numeryje).

Taigi, šį kartą norime pristatyti įdomų interviu su bene ryškiausia Lietuvos architektūros pasaulio asmenybe – architektu Algirdu Kaušpėdu. Jis dalinasi įdomiomis asmenine praktika paremtomis mintimis ir įžvalgomis apie skaitmeninį projektavimą, projektuotojams tenkančius iššūkius ir BIM įtaką konkurentiniam pranašumui.

„Manau, kad BIM atveria kelią į kokybę ir kartu į sąmoningumą. (…) Matau, kad netolimoje ateityje BIM taps realybe ir kasdienybe. Tie, kas jau dabar susirūpino ir pradėjo visiškai dirbti skaitmeninio projektavimo forma, ateityje turės labai daug pranašumų prieš kitus.“

Šias ir žymiai daugiau A. Kaušpėdo minčių BIM tema galite rasti paskelbtame straipsnyje BIM aušros nesustabdysi. Skaitmeninis projektavimas šiandien ir ateityje. Tikrai verta pasidomėti, ką apie sparčiai besikeičiantį pasaulį ir technologijų pokyčius bei jų įtaką architektų veiklai galvoja atstovas įmonės, kuri jau daugiau nei 10 metų sėkmingai kuria projektus BIM aplinkoje.

Beje, tradicine pokalbio forma pateiktą interviu galima rasti ir kitame portale – lrytas.lt, kuriame paskelbtas straipsnis Kas niekaip nepavyksta Lietuvos architektams? A. Kaušpėdas žino. Tad tiems, kurie mėgsta įprastus interviu, siūlome užeiti į šį puslapį, tuo labiau, kad jame pokalbis vystosi šiek tiek kitu rakursu nei aukščiau minėtame straipsnyje iš „Skaitmeninė statyba“ žurnalo (paminima net žymioji architektė Zaha Hadid). Tad abu straipsneliai įdomūs ir verti dėmesio.

Share Button

Leave a Reply