Apie BIM paprastai. 3 dalis: BIM esmė – duomenų, kuriais dalijamasi, plėtojimas

Centralizuotas BIM bendradarbiavimas ir duomenu mainaiĮgyvendinant BIM projektus siekiama, kad visa projekto informacija būtų saugoma vienoje vietoje, prie kurios gali prieiti visos projekto šalys. BIM reikalauja bendradarbiavimo keičiantis informacija visoje tiekimo grandinėje, naudojant 3D pastatų modelius, pateikiamus įvairių programų nuskaitomais formatais.

Svarbiausi BIM požymiai yra:

  1. Bendradarbiavimas visoje statybos pramonėje: vykdant BIM procesą bendradarbiavimas reiškia darbą su kitais, o ne darbą kitiems.
  2. Galiojimas visame pastato gyvavimo cikle. Pripažįstama, kad daugiausia pastato išlaidų susiję su jo priežiūros ir energijos sąnaudomis. BIM leidžia pateikti pastatų valdytojams geresnę informaciją apie pastato ilgaamžiškumą, techninės priežiūros reikalavimus ir naudojimo instrukcijas.
  3. Informacijos lyginimas ir keitimasis ja, naudojant bendrus duomenų mainų formatus. Gamintojams ir tiekėjams telieka atsirinkti reikalingą informaciją iš daugybės BIM projekto brėžinių ir dokumentų.
  4. Dalijimasis trimačiais modeliais.
  5. Struktūrizuotos išmaniosios duomenų bazės.

Trimačiai modeliai yra akivaizdžiausias BIM požymis, nes juos lengva parodyti, o duomenų struktūrą parodyti nėra paprasta. Tačiau būtent struktūrizuoti duomenys yra bene svarbiausia BIM ypatybė.

Susiję straipsniai:

Apie BIM paprastai. 2 dalis – kaip veikia BIM
Apie BIM paprastai. 1 dalis – kas yra BIM

Share Button

Leave a Reply