„Gedimino Jurevičiaus studija“ BIM technologijomis kuria itin didelės apimties projektus

Jau ne vieną dešimtmetį Kaune veikianti pastatų projektavimo įmonė UAB „Gedimino Jurevičiaus studija“ (www.gjs.lt) yra sukūrusi ir įgyvendinusi daugybę įvairiausios paskirties projektų. Studijos vadovas Gediminas Jurevičius skatina savo darbuotojus nuolat kelti kvalifikaciją, todėl įmonės projektuotojai ne tik stebi statybos naujoves, seka statybų ir projektavimo teisės naujienas, bet ir savo kasdieniam darbe taiko inovacines technologijas. Pažangiausių BIM ir CAD platformos projektavimo programų naudojimas įmonės architektams padeda kurti įvairaus dydžio ir sudėtingumo pastatus.

G_Jureviciaus studijos projektas-Kiev Ofice 2013Per visą „Gedimino Jurevičiaus studijos“ kūrybinį gyvavimą yra sukaupta didelė visuomeninių, komercinių, pramoninių ir gyvenamųjų objektų projektavimo patirtis. Šiame tinklaraštyje norime išsamiau pristatyti vieną iš išskirtinių savo dydžiu projektų. Tai itin didelis visuomeninės paskirties pastatas – prekybos ir pramogų centras Ukrainoje, – kurio bendras plotas siekia net 116.000 m².

Komercinės ir administracinės paskirties objektas suprojektuotas Kijevo Pravda gatvėje. Komercinę dalį – prekybos ir pramogų centrą – sudaro dviejų aukštų pastatas, kuriame suprojektuoti prekybos plotai, ledo arena, restoranai, aštuonios kino salės, sporto ir rekreacijos centras su baseinu. Centro kompleksui taip pat priklauso vienuolikos aukštų administracinis pastatas bei techninės pagalbinės patalpos.

Projektavimo įmonės architektams teko susidoroti su visa eile užduočių. Reikėjo parengti architektūrinės dalies projektą bei

sukurti trimatį objekto modelį, kuris turi būti įkomponuotas į aplinką. Taip pat būtina paruošti techninio projekto grafinę dalį — planus, pjūvius, fasadus, mazgus, – ir pateikti projekto techninius rodiklius užsakovams bei kitas projekto dalis ruošiančioms komandoms.

Kadangi dideliam ir sudėtingam projektui parengti reikia atitinkamų dideles projektavimo galimybes teikiančių darbo įrankių, UAB „Gedimino Jurevičiaus studija“ projektuotojai pagrindiniam darbui naudojo BIM pagrindo Autodesk Revit Architecture programinę įrangą.

Projekto tikslas buvo sukurti pastatą, savo tūriu, masteliu ir medžiagiškumu įsikomponuojantį į esamą urbanistinę aplinką. Pradinėje projekto stadijoje užsakovui buvo pateikti keli komplekso architektūrinių sprendimų variantai. Tai padaryti naudojant programą „Autodesk Revit Architecture“ buvo paprasta, nes ši BIM technologija leidžia lengvai kurti koncepcinius modelius.

G_Jureviciaus studijos projektas-Kiev Ofice 2013 2Projektuojant prekybos ir pramogų centrą ieškota optimalių galimo užstatymo rodiklių, racionalių architektūrinių formų ir patalpų plotų, atsižvelgta ir į medžiagų kiekius. Visi šie duomenys aktualūs NT vystytojui planuojant objekto statybos kainą.

Iš sukurto architektūrinio modelio duomenų parengta techninio projekto grafinė dalis bei suformuotos projekto vizualizacijos. Visi itin didelės apimties projekto kūrimo darbai buvo atlikti laiku ir kokybiškai:

  • paruošta visa projekto architektūrinės dalies dokumentacija, pateikti duomenys kitų projekto dalių kūrėjams;
  • BIM modelio informacija panaudota ruošiant projekto vizualizacijas užsakovui.

BIM modelyje esanti informacija labai palengvino dokumentų paruošimą, nes brėžinius ir specifikacijas galima suformuoti automatiškai iš pasirinktų modelio vaizdų. Kuo didesnės apimties projektas, tuo svarbiau dokumentacijos paruošimui tenkantis laikas, kurį taupyti galima naudojant BIM technologijas. UAB „Gedimino Jurevičiaus studija“ architektai jau pasirinko ir įvertino architektams skirtos BIM programos Autodesk Revit Architecture naudą. Išmėginkite šios programos galimybes ir Jūs – atsisiųskite nemokamą bandomąją versiją, kuri galioja 30 dienų.

Share Button