Lietuvoje realizuotų BIM projektų pavyzdžiai: ypatingos paskirties pastato pilnas modernizacijos projektas

Būna atvejų, kai vien tik iš įmonės pavadinimo galima lengvai suprasti, kuo ji užsiima. Tad turbūt nieko nenustebins žinia, kad UAB „Miesto renovacija“ yra pastatų projektavimo ir energinio sertifikavimo paslaugas teikianti bendrovė, kuri jau ne vienerius metus ruošia pastatų renovacijos projektus, taip pat kuria naujus pastatus ir jų modernias inžinerines sistemas. Pastatų savininkams teikiamos konsultacijos efektyvaus energijos vartojimo klausimais yra įmonės stiprioji pusė, dėl kurios į juos kreipiasi įvairių, net ir ypatingos paskirties, pastatų savininkai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAInžinerinio projektavimo ir pastatų energetikos konsultacijų įmonės specialistai puikiai išmano, kaip padidinti energijos vartojimo efektyvumą, ir tas žinias panaudoja kurdami energetiškai kuo taupesnius projektus. Vienas naujausių UAB „Miesto renovacija“ atliktų darbų – parengtas ypatingos paskirties statinio techninio darbo projektas, kurį norime pristatyti išsamiau.

Visuomeninio pastato modernizacijos projektas

UAB „Miesto renovacija“ parengė Vilniaus miesto „Ateities“ vidurinės mokyklos (UAB „Miesto renovacija“) pastato modernizavimo projektą. Modernizuojamas mokyklos pastatas yra Vilniaus mieste, Fabijoniškių gyvenamajame rajone. Kaip ir dauguma šio rajono visuomeninės ar gyvenamosios paskirties pastatų, 1993 m. statytas Vilniaus „Ateities“ vidurinės mokyklos pastatas buvo fiziškai nusidėvėjęs, turintis neefektyvią pastato šildymo sistemą, sunaudojančią daug energinių resursų. T.y. šio objekto funkcinė paskirtis neatitiko saugos ir ekonominio naudingumo reikalavimų.

Vilniaus_Ateities_vidurinė_mokykla-foto (Small)Dviejų aukštų mokyklos pastato inžinerinės šildymo ir vėdinimo sistemos susidėvėjusios, neekonomiškos ir neefektyvios, jas sunku reguliuoti, dauguma vėdinimo sistemų išvis neveikė; pasenusi elektros instaliacija neatitiko saugumo normų. Nors pastato konstrukcijų būklė patenkinama, pagrindinės laikančiosios gelžbetonio konstrukcijos nepažeistos, tačiau mokyklos išorės apdailos būklė buvo bloga – sienų, langų ir stogo šilumos laidumo koeficientai neatitiko reikalavimų: pažeista fasadų apdaila, nesandarūs seni mediniai langai, sutapdintas stogas praleido drėgmę.

Vilniaus „Ateities“ vidurinės mokyklos pastatui remontas buvo būtinas, todėl reikėjo parengti pastato pilnos modernizacijos projektą. Jį ruošdama UAB „Miesto renovacija“ sukūrė skaitmeninį pastato 3D modelį, objekto vizualizacijas bei TDP brėžinius.

  Naudota programinė įranga

  • Architektūrinė projekto dalis buvo parengta naudojant BIM programinę įrangą Autodesk Revit Architecture;
  • šildymo, vėdinimo, vandentiekio inžinerinės dalys sukurtos su Autodesk Revit MEP;
  • nuotekų inžinerinė dalis kurta su DDS-CAD programa;
  • modelio peržiūrai naudota Tekla BIMsight programinė įranga.

BIM projekto vykdymo rezultatai

„Žinodami BIM teikiamą naudą, ypatingos paskirties pastato techninį darbo projektą nusprendėme rengti BIM aplinkoje. Pirmiausia sudarėme BIM komandą, į kurią pateko projekto vadovas (PV), projekto dalių vadovai (PDV), užsakovo atstovas, BIM vadybininkas (BIM Manager). Tada nustatėme BIM projekto įgyvendinimo grafiką bei taisykles BIM komandos nariams. Visa tai mūsų komandai padėjo laiku ir kokybiškai paruošti Vilniaus miesto „Ateities“ vidurinės mokyklos pastato modernizacijos projektą,“ – sakė UAB „Miesto renovacija“ direktorius Mindaugas Šimkus.

Ateities mokyklos inzineriniu sistemu modelio fragmentasInžinerinių tinklų modeliavimas BIM aplinkoje leido išvengti skirtingų inžinerinių sistemų susikirtimų, kas dažnai pasitaiko sudėtingesniuose 2D projektuose, kuriuose tokias klaidas sunku pastebėti.

Mokyklos modernizacijos projekte suplanuota pilna šildymo sistemos rekonstrukcija, rekuperacinės vėdinimo sistemos įrengimas sporto, šokių, aktų salėse ir valgykloje. Sumodeliuotos ir numatytos įrengti mechaninio vėdinimo sistemos sanitariniuose mazguose, bus atlikta karšto ir šalto vandentiekio rekonstrukcija, nuotekų sistemos rekonstrukcija, apšvietimo sistemos modernizavimas. Taip pat numatytos šios energijos taupymo priemonės: fasado, cokolio, pamatų, rūsio perdangos, stogų šiltinimas, išorinių langų ir durų keitimas, išorinių ir vidinių palangių keitimas.

„Kadangi mūsų įmonei tai buvo pirmas pilnai nuo A iki Z rengiamas integruotas BIM projektas, sunkiausia buvo įtikinti ir kontroliuoti, kad visi BIM komandos dalyviai laikytųsi nustatytų taisyklių. Tačiau esame tikrai patenkinti gautu rezultatu, o svarbiausia, kad juo liko patenkintas ir užsakovas. Turėdamas pastato skaitmeninį modelį, užsakovas ateityje galės lengvai valdyti projekto informaciją,“ – teigė UAB „Miesto renovacija“ atstovas M. Šimkus, kurio komanda jau ruošia naujus BIM projektus.


Kiti UAB „Miesto renovacija“ BIM projektai:
A energinio efektyvumo klasės daugiabučio gyvenamojo namo inžinerinių sistemų projektas

Share Button

Leave a Reply