BIM nauda

Į BIM modelį įeina skaitmeninis statinio modelis, erdvinis jo sąryšis su aplinka, geografinė informacija, visi pastato architektūrinių, konstrukcinių ir inžinerinių sistemų sprendimai, elementų bei medžiagų kiekiai ir jų kokybiniai parametrai, tame tarpe energetiniai rodikliai.

BIM apima ne tik 2D (dvimatis projektavimas, projekciniai brėžiniai), bet ir 3D (trimatis projektavimas, modelis), 4D (modelio atvaizdavimas laike), 5D (modelio kiekybinės išraiškos modeliavimams, dažniausiai išlaidos), nD (objekto gyvavimo ciklas, statinio valdymas ir priežiūra) dimensijas. T.y. BIM technologijos leidžia virtualiai laike statyti 3D modelį, jį analizuoti įvairiais pjūviais (konstrukcinė, energetinė, apšvietimo analizė ir kt.) bei gautus duomenis panaudoti statybos darbams organizuoti (3D + statybos darbų grafikas = 4D) ir statybai reikalingoms išlaidoms apskaičiuoti (5D).

BIMNAUDA

BIM sistema leidžia visiems projekto dalyviams (užsakovams, projektuotojams, NT vystytojams ir rangovams)  efektyviai bendradarbiauti: veiksmingai tikrinti, derinti, peržiūrėti ir perduoti visą    projekto informaciją į vieną statinio modelį, tuo pačiu sumažina dokumentacijos bei atliekamų  darbų kiekį.

Naudojant BIM programas ženkliai mažėja projekto sąnaudos, t.y. BIM taupo laiką ir pinigus:

  • suteikia neįtikėtinus informacijos kiekius, projekto bei pastatų ūkio  valdymo metodus;
  • leidžia prognozuoti statybos ir eksploatavimo sąnaudas;
  • simuliuoja pastato būvį metams bėgant.

BIM suteikia galimybę tiksliai planuoti projekto išlaidas, greitai įvertinant visų projekte esančių   elementų kainas, leidžia sėkmingai bendradarbiauti ir keistis informacija bei padeda sklandžiai organizuoti projektavimo, tiekimo ir statybos procesus.

BIM projektavimo platforma vadinama ateities technologija. Jau dabar JAV, Vakarų Europoje ir Skandinavijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose BIM yra vyraujanti projektų ruošimo technologija, kitose šalyse BIM programos taip pat sparčiai populiarėja.

———————————————————————————————————————-

Daugiau informacijos apie BIM naudą rasite tyrimų ataskaitoje:

PDF_small  BIM nauda statybų verslui svarbiausiose pasaulio rinkose (EN, pdf – 7,14 Mb)
Tyrimų rengėjas: McGraw Hill Construction, leidimo metai: 2014

Share Button

Leave a Reply