Author Archives: Donatas Aksomitas

BIM modelio galimybės pastato naudojimo etape

Perduodant statinį naudoti, NT savininkui įteikiami keli ar keliolika segtuvų su projekto brėžiniais, technine dokumentacija, gaminių pasais. Tad sugedus kuriam nors pastato įrenginiui,  patalpas užliejus vandeniui ar įvykus kitai avarijai rasti reikalingą dokumentą nelengva. Tačiau turint statinio BIM modelį, kuriame kiekvienas dokumentas susietas su konkrečiu pastato elementu, reikiamos informacijos paieška kur kas paprastesnė.

Visa aktuali informacija – vienoje vietoje

BIM modelis – tai detalus pastato duomenų skaitmeninis archyvas. Jame yra visa reikšminga projekto informacija, kuri pastatą naudojant nuolat papildoma aktualiais duomenimis. Continue reading

Share Button

Kūrybiškumo ir kompiuterinio projektavimo programinės įrangos sąsajos. 2 dalis

Pirmoje šio straipsnio dalyje buvo aptarta, kas yra kūrybinis procesas ir kūrybiškumo stabdžiai. Šį kartą daugiau papasakosiu apie šiuolaikines projektuotojų darbo priemonių galimybes.

Virtual-WorldJei iš tiesų formulė „kompiuterinės programos žlugdo kūrybiškumą“ veiktų, pasaulyje nebūtų sukurta tokių šiuolaikinės architektūros kūrinių kaip įspūdingieji Dubajaus dangoraižiai, Liono oro uostas Paryžiuje, Gugenhaimo muziejus Ispanijoje (Bilbao) ar Nacionalinis Pekino stadionas „Paukščių lizdas“. Išraiškingų pastatų sąrašą galima būtų tęsti ir tęsti, beje, į jį patektų ir ne vienas Lietuvoje įgyvendintas projektas, sukurtas naudojant kompiuterines technologijas.

Kad kompiuterinė grafika neriboja kūrybiškumo, o jį tik skatina ir padeda išreikšti kūrybines idėjas, galima įsitikinti ir žiūrint visiems gerai žinomus filmus „Įsikūnijimas“, „Žiedų valdovas“, kuriuose naudojant 3D grafiką sukurti ištisi virtualūs pasauliai. Jei kompiuteriu galima sumodeliuoti medžius, krioklius ir kitus daug smulkių detalių reikalaujančius elementus, tai pastatus modeliuoti tikrai įmanoma. Continue reading

Share Button

Kūrybiškumo ir kompiuterinio projektavimo programinės įrangos sąsajos. 1 dalis

3D grafika.jpgArchitekto profesijai kompiuterinių technologijų atsiradimas padarė didelę įtaką: kompiuterinė grafika iš esmės pakeitė braižymo procesą, suteikė galimybę greitai ruošti ir koreguoti projektus. Vis dėlto pasigirsta nuomonių, kad programinė įranga riboja kūrybiškumą. Esą naujausiomis technologijomis sukurti pastatai yra neišraiškingi, o šiuolaikinė – „stiklainių“ – architektūra nekūrybiška būtent dėl to, kad architektai mažai dirba pieštuku, o kompiuteris trukdo laisvai išreikšti architektūrines idėjas. Continue reading

Share Button

Kaip teisingai pasirinkti? Ką verta žinoti projektavimo ar statybos įmonių atstovams renkantis programinę įrangą

Programinė įranga, kaip ir bet kuris kitas darbo įrankis, yra reikalinga verslui, nes taupo laiką, sumažina rankinio darbo apimtis ir didina darbo efektyvumą. Pasitaiko, jog motyvuodami tuo, kad programinė įranga (PĮ) yra per brangi, kai kas ją naudoja nelegaliai. Tačiau bet kuriame versle, nesvarbu, ar tai būtų baldų gamyba ar taksi paslaugos, reikalingos investicijos į darbo priemones. Siekiant, kad tos investicijos būtų prasmingos ir kuo greičiau atsipirktų, labai svarbu pasirinkti tinkamą programinę įrangą, kad ji patenkintų konkrečius įmonės poreikius.

programine iranga - kaip pasirinkti tinkama

Lietuvos rinkoje siūloma gana daug įvairios specializuotos programinės įrangos, skirtos statybos pramonės įmonėse vykdomai projektavimo, projektų analizės ar projektų valdymo veiklai atlikti. Didelė programų pasiūla būsimiems jų naudotojams iškelia daug klausimų, pavyzdžiui, ar programinė įranga bus maksimaliai efektyvi ir patenkins vartotojo poreikius; ar gauti projekto duomenys bus pakankamai informatyvūs ir t.t.

Continue reading

Share Button

Apie BIM paprastai. 3 dalis: BIM esmė – duomenų, kuriais dalijamasi, plėtojimas

Centralizuotas BIM bendradarbiavimas ir duomenu mainaiĮgyvendinant BIM projektus siekiama, kad visa projekto informacija būtų saugoma vienoje vietoje, prie kurios gali prieiti visos projekto šalys. BIM reikalauja bendradarbiavimo keičiantis informacija visoje tiekimo grandinėje, naudojant 3D pastatų modelius, pateikiamus įvairių programų nuskaitomais formatais.

Svarbiausi BIM požymiai yra: Continue reading

Share Button

Apie BIM paprastai. 2 dalis – kaip veikia BIM

Kaip veikia BIMAnkstesniame šios serijos straipsnyje trumpai apžvelgiau, kas yra BIM. Šį kartą paaiškinsiu, kaip veikia statinio informacijos valdymo procesas.

BIM darbo principas visai paprastas. Pamėginkime įsivaizduoti vienos gelžbetoninės monolitinės kolonos gamybos eigą. Tokią koloną sudaro armatūra, klojiniai, betonas ir apdaila. BIM programine įranga sumodeliavus 3D koloną ir jos gamybos procesą, galima gauti detalius medžiagų (armatūros, betono, klojinių, apdailos) kiekius ir kitą reikalingą informaciją (lokaciją ir pan.). Šie duomenys toliau naudojami planuojant statybos darbų eigą, įrangos ir darbo jėgos poreikį, medžiagų užsakymus. Iš modelio ištraukus kolonos montavimo vietos duomenis galima tiksliai numatyti darbų vykdymo eiliškumą konkrečioje statybų aikštelės vietoje. Taigi BIM modelis padeda: Continue reading

Share Button

Apie BIM paprastai. 1 dalis – kas yra BIM

BIM Manager2Pastaraisiais metais BIM svarba labai išaugo visame pasaulyje ir informacija apie BIM tapo aktuali visiems: NT savininkams ir užsakovams, architektams, inžinieriams, konstruktoriams, dizaineriams, sąmatininkams, rangovams, statybininkams, studentams, statybos produktų gamintojams ir net valdžios atstovams. Daug diskusijų vyksta šia tema, tačiau žmonės vis dar klaidingai supranta, kas yra BIM. Vieniems tai – tik 3D modeliavimas, kitiems – virtuali realybė, tretiems – bendradarbiavimas ar informacijos valdymas. Be to, daugelis galvoja, kad BIM – tai tik programinė įranga. Kad būtų išvengta klaidingo požiūrio ir terminų painiavos, pamėginsiu paprastai ir aiškiai papasakoti, kas yra BIM. Continue reading

Share Button

LITEXPO parodų rūmai. Resta 2013

Šiais metais UAB „AGA CAD“ dalyvaus tarptautinėje statybos ir remonto parodoje Resta 2013, kuri vyks 2013 m. balandžio 24-27 dienomis LITEXPO parodų rūmuose.

Parodoje bus pristatomos pažangiausios projektavimo ir modeliavimo programos, demonstruojamos BIM programų galimybės ir BIM sistemos nauda visoms projektą vykdančioms šalims: NT vystytojams ir administratoriams, projektuotojams, rangovams ir gamybos įmonių atstovams.
Maloniai kviečiame apsilankyti mūsų stende ir susipažinti su naujausiomis projektavimo technologijomis. Lauksime Jūsų stende 2.13, 2-oje salėje.
Share Button

Konferencija “Skaitmeninė statyba Lietuvoje”

Lietuvos statybininkų asociacija kartu su LR Ūkio Ministerija ir Danijos Ambasada Lietuvoje organizuoja kasmetinę tarptautinę konferenciją „Skaitmeninė statyba Lietuvoje. Pažanga 2013“. Jau antrus metus iš eilės organizuojamas renginys vyks RESTA 2013 parodos metu.

Renginio data: 2013 metų balandžio 26 d, penktadienis, pradžia 9:30 (registracijos pradžia 9:00).
Renginio vieta: Litexpo konferencijų centro salė 5.1, Laisvės pr. 5, Vilnius. Continue reading
Share Button