BIM privalumų TOP 10

Vis daugiau ir daugiau projektų atliekama ne braižant 2D brėžinius, o kuriant 3D modelius – ši tendencija vis greičiau plinta architektūros, projektavimo ir statybos pramonėje. Statinio informacinis modeliavimas, arba BIM (angl. Building Information Modeling), taikomas vis labiau, nes modeliavimu pagrįstas darbo principas padidina efektyvumą visose darbo grupėse, leidžia projektą vykdyti koordinuotai ir padeda pasiekti puikių projekto rezultatų.

BIM naudaKalbant apie BIM naudą galima išskirti ne vieną privalumą, kurį suteikia BIM: projekto vizualumas, didesnis tikslumas, klaidų išvengimas, darbų efektyvumas, mažesnės sąnaudos, tikslūs duomenys gamybai, projekto duomenų pasiekiamumas iš bet kur ir pan. Šiame straipsnyje pristatome 10 pagrindinių statinio informacinio modeliavimo naudų, kurios padeda sėkmingai ir sklandžiai vykdyti projektus bei taupyti lėšas, reikalingas pastatų ir infrastruktūros projektams įgyvendinti.

  1. Užfiksuota realybė. Gausybė lengvai prieinamos informacijos apie projektų sklypus žymiai išplėtė Žemės atvaizdų ir žemėlapių sudarymo įrankių pasiūlą. Dabar projektas jau nuo pat pradžių gali turėti sklypo vaizdus iš oro, skaitmeninius reljefo aukščius ir lazeriu nuskaitytą esamą infrastruktūrą. Visi su sklypu susiję skaitmeniniai duomenys kaupiami modelyje, jais galima dalintis.

BIM ProcessTiksliai užfiksuota realybė labai supaprastina projektų rengimą. Dalies šių duomenų popieriuje net nebūtų įmanoma užfiksuoti, todėl BIM technologijų galimybės jų naudotojams suteikia pranašumą prieš 2D projektų braižytojus.

  1. Jokios gaišaties, jokio vargo. BIM modelis yra informacijos, o ne brėžinių ruošimo priemonė. Jis leidžia susieti ir komentuoti skirtingas projekto dalis: architektūrinę, konstrukcinę, inžinerinę. Kai visos projekto darbo grupės gali dalintis vienu modeliu, paprasčiau tvarkyti projekto duomenis: išvengiama nereikalingų brėžinių kopijų ir klaidų.

Su BIM įrankiais dirbama žymiai greičiau nei su 2D projektavimo įrankiais, nes kiekvienas projekto elementas yra susijęs su duomenų baze. Modelio informacijai didėjant ar jai kintant, pvz. pakeitus bet kurį elementą ar jo parametrą (lango dydį ar konkrečių langų kiekį), viso projekto informacija (brėžiniai ir žiniaraščiai) atnaujinama automatiškai. Tai leidžia išvengti klaidų, kurios atsiranda, kai 2D projektų kūrėjams tenka koreguoti viso projekto informaciją rankiniu būdu. Automatinis modelio duomenų atnaujinimas didina darbo greitį ir padeda sutaupyti.

  1. Užtikrinta projekto kontrolė. Skaitmeniniu modeliavimu pagrįsta darbo eiga apima tokias priemones, kaip automatinis išsaugojimas ir galimybė matyti projekto istoriją, taigi vartotojai gali būti tikri, kad jų laikas, praleistas dirbant su modeliu, yra užfiksuotas. Prisijungimas prie modelio vystymo istorijos padeda išvengti to, kas kenkia darbo našumui: pražūtingo duomenų dingimo ar korupcijos.
  2. Geresnis bendradarbiavimas. Naudojant modeliavimo programas bendradarbiauti ir mainytis duomenimis yra lengviau nei dirbant 2D projektavimo įrankiais. Tai suteikia funkcijos, įdiegtos specialiuose skaitmeniniuose produktuose, suderintuose su BIM technologijomis. Didžioji dalis projektų valdymo funkcijų dabar tiekiami debesyje, tokiame kaip „Autodesk BIM 360“ sprendimai ir panašiuose. Debesyse yra įrankių atskiroms disciplinoms, kad sudėtingais modeliais galėtų dalintis ir juos koordinuoti visų projekto dalių kūrėjai.

Autodesk A360 Collaboration for RevitProjekto peržiūros ir žymėjimo žingsniai užtikrina, kad kiekvienas galėtų prisidėti prie projekto vystymo, o kai šis bus užbaigtas, kad galėtų stebėti statybos eigą.

  1. Simuliavimas ir vizualizavimas. Vis daugėja imitavimo priemonių, kurios projektuotojams leidžia gauti įvairius duomenis. Dažnai vos vieno mygtuko paspaudimu galima atlikti įvairias simuliacijas: nustatyti saulės padėtį skirtingų sezonų metu, įvertinti pastato energinį naudingumą ir pan. Intelektuali BIM programinė įranga taiko taisykles, pagrįstas fizika ir paremtas geriausiomis praktikomis. BIM programose įdiegtos analizės ir modeliavimo atsižvelgiant į rezultatus galimybės leidžia pasiekti didžiausią projekto efektyvumą.
  2. Klaidų paieška ir konfliktų sprendimas. BIM įrankiai padeda automatiškai nustatyti elementų susikirtimus, pavyzdžiui, elektros kanalo ar vamzdžio trasos atsitrenkimą į siją. elementų susikirtimus lengva panaikinti modeliavimo etape, tad išvengiama brangiai kainuojančio klaidų taisymo statybos aikštelėje. Be to, tikslūs BIM modelio duomenys padeda užtikrinti, kad projekte sukurti elementai bus reikiamoje vietoje ir tinkamai sumontuoti statybos aikštelėje.
  3. Veiksmų nuoseklumas. Sukūrus statinio BIM modelį ir tikslų atskirų modelio komponentų rinkinį kiekvienam statybos etapui, kitas svarbus etapas – visų statybos eigos žingsnių, medžiagų ir komandų koordinavimas, kad statybos procesas būtų kuo efektyviau įgyvendinamas. Modelis, papildytas informacija apie suplanuotą projekto vykdymo eigą, palengvina koordinavimo etapus ir procesus, pateikdamas numatomą kelią į laukiamą rezultatą.
  4. building_information_modeling_drawingsĮsigilinimas į detales. Modelis yra puikus visos informacijos suvedimo rezultatas, tačiau projekto medžiagai pateikti taip pat reikalingi tradiciniai planai, pjūviai ir fasadai, taip pat visos projekto duomenų ataskaitos. Naudojant automatizavimo ir pritaikymo (pagal įmonės poreikius) funkcijas, galima labai greitai suformuoti detalius projekto brėžinių ir kitų duomenų lapus. BIM programos leidžia taupyti laiką ruošiant projekto medžiagą.
  5. Tobulas prisistatymas. Projekto modelis, papildytas dėmesį patraukiančiais vaizdais ir būsimais esamos realybės pokyčiais, yra pagrindinė komunikacijos priemonė, leidžianti perteikti projekto apimtį, vykdymo etapus ir rezultatus. Kai projektas yra pilnai trimatis (3D), reikia atlikti daug mažiau žingsnių darant įspūdingas vizualizacijas, kurios reikalingos užsakovams, patalpų pardavėjams ar projektui apginti.
  6. Mobilumas – projekto informacija visada su jumis. Modelis yra susietas su duomenų baze, tad daug informacijos jums visada yra po ranka. Dar labai patogu, kad suderinus šią galimybę su debesimi, pvz. su “Autodesk Autodesko BIM Field” programine įranga, projekto kūrėjas turi prieigą prie modelio ir projekto detalių iš bet kur, iš bet kokio įrenginio. Taigi BIM projektų kūrėjai gali bet kada pasiekti savo projekto informaciją.

Šių 10 BIM privalumų sąrašas sukurtas remiantis ne tik pozityviais projektavimo įmonių rezultatais, bet ir objektyviais tyrimais, kurių nemažai viešinama interneto erdvėje. Jei jūs turite patirties kurdami BIM modelius, kviečiame ja dalintis žemiau esančioje komentarų skiltyje.

Share Button

Leave a Reply