Lietuvoje realizuotų BIM projektų pavyzdžiai: „A.Žilinskio ir ko UAB“ patirtis ruošiant rekonstrukcijos projektus

Ekologinio svietimo centras2A.Žilinskio ir ko UAB įmonės, užsiimančios kompleksinių pastatų projektavimu, projektavimo departamentui teko atlikti ne vieną rekonstrukcijos projektą. Seniausias rekonstruojamas pastatas statytas 1930 metais. Rekonstruojamo mūrinio pastato fizinio nusidėvėjimo procentas buvo net 58%. Atlikus šio statinio rekonstrukcijos projektą sukurtas universalus daugiafunkcinis centras su sporto sale (Seredžiuje, Jurbarko raj.). Atliktas pastato perplanavimas pritaikant objektą daugiafunkcinio centro reikmėms.

Kitas sudėtingas projektas –1979 metais statyto neeksploatuojamo pastato rekonstrukcija įrengiant jame laikino apgyvendinimo patalpas. Ekologinio švietimo centro (Meironių k., Ignalinos r. sav.) rekonstrukcijos projektas buvo sukurtas per 3 mėnesius.

Abu rekonstrukcijos projektai pareikalavo glaudaus visų komandos narių bendradarbiavimo, sprendinius derinant su jau esama situacija ir naujais poreikiais. Kadangi projektuojamas ekologinio švietimo centro statinys netoli Lūšių ežero, garsėjančio savo unikalia gamta ir vaizdingomis pakrantėmis, ypatingas dėmesys buvo skirtas aplinkosauginiams reikalavimams, taip pat buvo siekiama, kad statinys susilietų su bendru kraštovaizdžiu.

Užduotys

  • Objektas turi susilieti su aplinka išlaikant savo funkcines savybes;
  • Turi būti atsižvelgta į aplinkosauginius reikalavimus;
  • Būtina visos su šiuo projektu dirbančios komandos kolektyvinio darbo galimybė;
  • Projektavimo darbai turi būti atlikti laiku.

Programinė įranga

Autodesk Revit Architecture, AutoCAD

Sprendimas

Universalaus daugiafunkcinio centro bendrasis plotas po rekonstrukcijos – 911,08 m2. Pirmame rekonstruojamo pastato aukšte suplanuotos ikimokyklinio ugdymo patalpos bei holas, skirtas praėjimui į priestatą. Antrame rekonstruojamo pastato aukšte suprojektuota universalaus naudojimo salė su visais priklausiniais. Projektas buvo kuriamas su trimačio modeliavimo technologijomis, kurios leido ne tik tiksliai sumodeliuoti visą rekonstruojamo pastato modelį, bet ir greitai paruošti projekto dokumentaciją ir vizualizacijas.

Ekologinio švietimo centro bendrasis plotas po rekonstrukcijos – 865,06 m2.Pirmame korpuse išlaikyta principinė pastato išplanavimo struktūra: pirmame aukšte numatyti laikino apgyvendinimo kambariai, patalpos darbuotojams, virtuvė – valgomasis, sanitariniai mazgai. Perplanuota esama laiptinė, kuria patenkama į antrame aukšte suplanuotą bendrą užsiėmimų erdvę bei inventoriaus ir ventkameros patalpas. Antrame korpuse taip pat išlaikomas panašus išplanavimas.

Rekonstrukcijos projektams ruošti naudota BIM projektavimo technologija „Autodesk Revit Architecture“ leido rasti geriausią erdvinį-funkcinį sprendinį ir sukurti projekto trimatį modelį. Programos suteikta komandinio darbo galimybė padėjo greitai ir kokybiškai paruošti projekto dokumentaciją ir vizualizacijas.

Rezultatai

  • Naudojant „Autodesk Revit Architecture“ programą buvo užtikrintas projektų vieningumas, kadangi visi susiję projekto elementai automatiškai suderinami tarpusavyje. Be to, dirbant su „Autodesk Revit Architecture“ galima lengvai bendradarbiauti su kolegomis, naudojančiais kitas programas (pvz. „AutoCAD“), kadangi yra galimybė paprastai ir greitai eksportuoti brėžinius.
  • Abu rekonstrukcijos projektai parengti greitai (per 3 mėnesius), laiku ir kokybiškai.
  • Sklandžiai paruošta visa su projektais susijusi dokumentacija.
Share Button