Lietuvoje realizuotų BIM projektų pavyzdžiai: UAB „Devyni architektai“ daugiabučio projektas centrinėje Vilniaus dalyje

Projektavimo įmonės UAB „Devyni architektai“ komanda sukūrė ne vieną sėkmingą daugiabučių gyvenamųjų namų projektą. Naujausias šiuo metu įgyvendinamas projektas – 9-6 aukštų daugiabutis gyvenamasis namas su požemine automobilių saugykla Vilniuje, Rinktinės g 38B.

Šiame name suprojektuoti 62 dviejų, trijų ir keturių kambarių butai su lodžijomis, erdviomis terasomis bei požemine automobilių parkavimo aikštele. Objekto užstatymo plotas 1060 kv.m, suprojektuota 4000 kv.m. gyvenamojo ploto. Projektas sukurtas 2013-aisiais per 5 mėnesius. Šiuo metu vyksta statybos darbai, kuriuos planuojama baigti iki 2014-12-30.

Šio projekto kūrėjams teko susidoroti su šiomis užduotimis:

  • reikalinga pastato integracija į susiformavusią urbanistinę aplinką.
  • užsakovo noras matyti trimatį projekto vaizdą bei gauti prezentacinę medžiagą.
  • intensyvaus užstatymo kvartale kuriamam objektui būtina atlikti insoliacijos skaičiavimus.
  • kadangi namas turi būti ne mažiau nei B klasės energinio naudingumo, reikia atlikti pastato energinę analizę.

Naudota programinė įranga

Autodesk Revit Architecture, AutoCAD

Projekto sprendimas ir rezultatai

Netoli miesto centro, jau susiformavusiame daugiabučių namų kvartale buvo suprojektuotas gyvenamosios paskirties daugiaaukštis (šešių ir devynių aukštų), kuris pasižymi šiuolaikiniais efektyviais architektūriniais ir konstrukciniais sprendiniais bei aukšta gyvenimo kokybe.

Siekiant maksimaliai išnaudoti sklypo erdvę, suprojektuota požeminė automobilių stovėjimo aikštelė. Pirmo aukšto butams suprojektuoti atskiri kiemeliai, viršutinių aukštų butai su erdviomis lodžijomis ir terasomis, iš jų atsiveria vaizdinga panorama į Gedimino pilį. Atsižvelgiant į aplinkinio užstatymo tūrius ir sklypo orientaciją pasaulio šalių atžvilgiu buvo pasirinkti pastato architektūriniai sprendiniai:Devyni architektai-Rinktines 28-siaures vakaru vaizdas

  • sukurtas skirtingo aukštingumo daugiabučio tūris, kad nebūtų pakenkta aplinkinių pastatų insoliacijos rodikliams;
  • projektuojamo namo pietiniame fasade numatytos didelės virtinos, pro kurias galės patekti didesnis saulės šilumos kiekis.

Pastatas buvo projektuotas naudojant BIM platformos programą, kuri leido greitai pamatyti visą projekto koncepciją ir ją lengvai perteikti užsakovui. Su „Autodesk Revit“ programos funkcijomis buvo labai patogu atlikti insoliacijos skaičiavimus, nes suvedus 3D aplinkos duomenis projektuotojai galėjo analizuoti projektuojamų patalpų apšviestumą.

UAB „Devyni architektai“ komandos projektavimo patirtis bei darbui naudota tinkama programinė įranga padėjo projektą atlikti laiku ir kokybiškai:

  • parinktas optimaliausias architektūrinis sprendimas ir konstrukcinė schema;
  • parengtas tikslus ir detalus projekto informacinis modelis kartu su jį supančia aplinka;
  • paruošta visa projekto dokumentacija, atliktos reikalingos projekto analizės.

Darbui pasirinkta BIM programinė įranga leido sukurti BIM modelį, iš kurio paruošti kokybiški projekto prezentaciniai planai panaudoti projekto interneto svetainėje ir reklaminėje medžiagoje.

Be to, projektavimo įmonės vadovo Arūno Skrolio nuomone, „su programa Revit dirbti labai patogu, nes statybų metu, keičiant kokius nors sprendimus projekte, sutaupoma daug laiko brėžiniams paruošti“. Taigi BIM platformos programinė įrangos naudotojai gali ne tik puikiai išreikšti kūrybines idėjas, sukurti išraiškingus projektus, bet ir taupyti savo darbo laiką.

Share Button