Lietuvoje realizuotų BIM projektų pavyzdžiai: UAB „Unitectus“ sukurti prekybos centrų projektai

Unitectus-Rimi_Mazeikiai 1Projektavimo įmonės UAB „Unitectus“ darbų portfolio sudaro daug įvairių paskirčių pastatų projektų: prekybos centrų, administracinių pastatų, gyvenamųjų namų, viešbučių, daugiafunkcinių statinių ir kt. Įmonė gali pasigirti ypač didele prekybos centrų kūrimo patirtimi. UAB „Unitectus“ architektai sukūrė prekybos ir paslaugų centrų „Ozas“ projektus Vilniuje ir „Kaune“, „Maxima“ ir „Rimi“ prekybos centrus įvairiuose Lietuvos miestuose. Šiame tinklaraščio įraše noriu pristatyti pora jau įgyvendintų „Unitectus“ sukurtų prekybos centrų projektų. Abu „Rimi“ prekybos centrų projektai sukurti naudojant 3D modeliavimo technologijas.

Pirmasis projektas – prekybos centras Vilniuje, Kareivių g. 11A – buvo pradėtas projektuoti 2012-02-20. Projekto užsakovas – UAB „Baltic RED“. Bendrasis pastato plotas 3327,81m2, statybinis tūris 22952m3.

Unitectus-Rimi_Vilnius

Kitas prekybos centro projektas įgyvendintas Mažeikiuose, Žemaitijos g. 38. Bendrasis pastato plotas 4432,23m2 , statybinis tūris 35770m3. Projektavimo darbų pradžia 2012-11-01.

Unitectus-Rimi_Mazeikiai 2

Užduotys, iškeltos projektų rengėjams:

  • Reikalingas trimatis pastato architektūrinis modelis ir inžinerinių tinklų sistemos projektas;
  • Būtina visos komandos (architektų, konstruktorių, inžinierių) kolektyvinio darbo galimybė;
  • Reikia parengti visą projekto popierinę dokumentaciją.

Kurdami prekybos centrus „Unitectus“ projektuotojai pagrindinį dėmesį sutelkė į pastato funkcionalumą, taip pat į fasadų architektūrinę išraišką, tad pagrindiniams projektavimo darbams atlikti buvo pasirinktos BIM platformos programos. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į sukauptą įmonės darbų patirtį ir projektinių sprendinių bazę, t.y. Į sprendimus, kurie buvo patikrinti realiose statybose. Pasirinktos BIM projektavimo sistemos leidžia:

  • Visai specialistų grupei dirbti su vienu modeliu tuo pačiu metu;
  • Sukurti trimatį objekto modelį ir iškart gauti visus reikalingus projekto brėžinius, o ne braižyti atskirus planus, fasadus ir pjūvius.

Nuo pat projektinių pasiūlymų rengimo stadijos buvo naudojama Autodesk Revit Architecture, kuria galima lengvai atlikti projekto modeliavimo darbus ir optimaliai perteikti objekto architektūrinę išraišką. Kitos projektui ruošti naudotos programos: AutoCAD ir specializuoti konstrukcijų modeliavimo įrankiai.

Iššūkiai ir rezultatai

Unitectus-Rimi_Vilnius 2Prekybos centrai priskiriami ypatingos paskirties statinių kategorijai, o tokių pastatų projektavimas yra sudėtingas ir atsakingas procesas. Projektų rengėjams buvo duoti trumpi projektų parengimo terminai, todėl projektavimo darbams pasitelkta didelė specialistų komanda.

Per 4 mėnesių laikotarpį teko parengti kiekvieno objekto architektūrinį ir techninį projektus, sukurti pastatų vizualizacijas. Užsakovai vizualizacijas panaudojo rinkodaros tikslais, todėl jiems nereikėjo pirkti papildomų projekto vizualizavimo paslaugų.

Kadangi darbo tempai buvo išties įtempti, reikėjo suderinti, kad visi architektai, konstruktoriai, inžinieriai galėtų sklandžiai dirbti komandoje, o paruošta aiški ir tiksli projektinė medžiaga leido rangovams greitai įgyvendinti projektus. Šias galimybes „Unitectus“ projektuotojams suteikė BIM programinė įranga.

Unitectus-Rimi_Vilnius 3

Share Button